Dieselauto’s maakten in augustus 2024 nog slechts 4,8 procent uit van de B-to-C occasionverkopen in Nederland. In de markt voor personenauto’s tot vier jaar oud bedroeg het aandeel diesel nog maar 1,1 procent; voor personenauto’s tot twee jaar niet meer dan 0,7 procent.

Dat blijkt uit de Market Watch September 2024 van dataspecialist Indicata.

Aandrijflijnen

Benzineauto’s domineren nog altijd de markt. In de markt voor personenauto’s tot vier jaar oud daalde het aandeel weliswaar, maar bedraagt het nog altijd 43,4 procent. Hybrides (PHEV en HEV) naderden dit segment met een aandeel van 30,9 procent. In de markt voor occasions tot twee jaar nam het aandeel hybrides zelfs toe tot 33,6 procent, wat nauwelijks minder is dan het aandeel benzine (36,0 procent).

Zomerdip

Tijdens de zomermaand augustus vertraagden de occasionverkopen zoals gebruikelijk voor alle aandrijflijnen, maar die voor batterij-elektrische voertuigen (BEV) daalden ze het hardst. Dit is volgens Indicata het gevolg van het feit dat de voorraden 10,4 procent bedragen van de totale online B-to-C-voorraad, terwijl de verkopen slechts 7,4 procent bedragen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juni 2026
Liqui Moly zet QR-code in, in strijd tegen namaak
4 juni 2026
1 op de 4 auto’s wereldwijd elektrisch
4 juni 2026
Automechanika Frankfurt 2026 rekent op 4.500 exposanten
3 juni 2026
Arie van den Ban, oprichter Van den Ban Autobanden, overleden
3 juni 2026
Nippon Paint ziet af van overname AkzoNobel
3 juni 2026
ABS Den Elzen neemt drie vestigingen Martin Koordes over
Meest bekeken berichten
Recente reacties