In 2022 is de omzet van de auto- en motorbranche met 17,6 procent gestegen ten opzichte van 2021. Ten opzichte van 2019 is de omzet 24,5 procent hoger. Alle deelbranches lieten vorig jaar groeicijfers zien, ook ten opzichte van het jaar voor corona, 2019. Daarmee lijkt de coronacrisis ook voor de auto- en motorbranche voorbij.

Dat concludeert het Centraal Bureau voor de Statistiek op grond van de nieuwste cijfers. De toename van de omzet werd vorig jaar vooral bepaald door prijsstijgingen; nieuwe personenauto’s, occasions en ook onderdelen stegen gedurende het jaar in prijs. 

Grootste omzetgroei

De deelbranche handel in en reparatie van personenauto’s zag de omzet in 2022 vergeleken met een jaar eerder met 20,8 procent toenemen. Ten opzichte van 2019 was de omzetstijging 36,7 procent. Bedrijven in de deelbranche hadden in de tweede helft van vorig jaar minder last van het chiptekort en er werden meer elektrische auto’s verkocht, die zijn over het algemeen duurder. 

De omzet van de importeurs en gespecialiseerde reparatiebedrijven nam in 2022 achtereenvolgens met 16,1 procent en 12,5 procent toe. Vergeleken met het pre-coronajaar was vooral de omzet in de handel en reparatie van motoren vorig jaar hoger (38 procent).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 mei 2025
MG opent grootste MG brandstore van Europa in Roermond
19 mei 2025
Aantal laadpunten gestegen, stagnatie dreigt
19 mei 2025
Vrouwen aan het stuur
19 mei 2025
Requal Equipment
16 mei 2025
Kwart jongeren kiest autoverzekering via vergelijkingssite
16 mei 2025
Nu nog een hobby
Meest bekeken berichten
Recente reacties