Autoscout24.nl signaleert in mei een toename van 10,3 procent in het aantal zoekopdrachten naar occasions ten opzichte van een maand eerder.
Er is vooral veel meer vraag naar luxeauto’s (+18,1 procent). Ook naar suv’s (+13,6 procent), sportauto’s (+13,6 procent) en hogere middenklasse occasions (+12,5 procent) wordt veel meer gezocht dan een maand geleden.Aanbod en prijs
Het aanbod is daarentegen gedaald met 1,4 procent. De sterkste daling was te zien bij suv’s (-3,0 procent) en mpv’s (-3,0 procent). Ook de gemiddelde occasionprijs is gedaald (-0,6 procent). De grootste prijsdaling in mei is te zien in het segment sportauto’s. Hier daalde de gemiddelde prijs met 3,2 procent naar 51.025 euro. In het segment van de luxeauto’s nam het aanbod licht toe, met 0,3 procent toe. De prijs bleef gelijk: gemiddeld 45.052 euro. Over alle segmenten is de prijs van een occasion op Autoscout24.nl in mei 2018 met 0,1 procent gestegen naar gemiddeld 15.160 euro. Vergeleken met mei 2017 ligt de prijs van een occasion maar liefst 1280 euro hoger.