In de periode januari t/m mei lag het aantal verkeersongevallen met een e-bike een kwart hoger dan in de eerste vijf maanden van 2018. Politie en ANWB roepen automobilisten op alerter te zijn.

Uitgedrukt in getallen gaat het om 341 ongevallen met de elektrische fiets nu tegen 270 vorig jaar. De cijfers zijn op verzoek van het AD verstrekt door Star, een initiatief van politie, het Verbond van Verzekeraars en verkeerskundig ICT-bureau Via.

Zijkant

De nieuwste statistieken wijzen uit dat elektrische fietsen vaker van de zijkant worden aangereden. Volgens de politie een teken dat automobilisten moeite hebben om de (hogere) snelheid van e-bikes in te schatten. “Automobilisten zijn altijd aansprakelijk en moeten dus extra voorzichtig zijn”, reageert Ad Vonk namens de ANWB.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
5 maart 2026
Caruso wordt lid van ADPA
5 maart 2026
Olieplas droogt op,maar nu nog even niet
4 maart 2026
Robert van Barneveld nieuwe directeur MahaExplora
4 maart 2026
Continental zegt vaarwel tegen kolen en zware stookolie
4 maart 2026
In dit grote Europese land zijn in februari 2026 slechts 12 benzineauto’s verkocht
4 maart 2026
Igus introduceert keramische kogellagers: 65x slijtvaster
Meest bekeken berichten
Recente reacties