Vandaag bijna op de dag af 25 jaar geleden introduceerden Bosch en Daimler-Benz de elektronische stabiliteitscontrole ESP in de S-Klasse Mercedes. Intussen is ESP wereldwijd in 82 procent van alle nieuwe personenauto’s aanwezig.

ESP was 25 jaar geleden de oplossing voor het probleem dat auto’s bij een plotselinge manoeuvre op een natte weg vaak in de sloot of tegen een obstakel tot stilstand kwamen. Onderzoekers van Bosch schatten dat het antislipsysteem sindsdien in de Europese Unie alleen al zo’n 15.000 levens heeft gered en een half miljoen ongelukken heeft voorkomen.

“De ontwikkeling van de elektronische stabiliteitscontrole was een mijlpaal op weg naar onze ‘visie zero’ van geen dodelijke verkeersongelukken”, zegt Bosch-topman Harald Kroeger. “ESP is een mooi voorbeeld van wat wij noemen, ‘uitgevonden voor het leven’.”

82 procent

Bosch benadrukt dat ESP dan wel 25 jaar oud is, maar nog altijd niet gedateerd. Bosch heeft het systeem continu verbeterd. Het heeft er tot op heden meer dan 250 miljoen van gemaakt. Wereldwijd wordt momenteel 82 procent van alle nieuwe personenauto’s met ESP uitgerust, stelt Bosch. In 2017 was dit nog 64 procent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 april 2025
Onderzoek Profile: onjuiste bandenspanning meerderheid Nederlandse auto’s
14 april 2025
Vernieuwde positionering voor Vakgarage
11 april 2025
ProMedia neemt Aftersales Magazine over
10 april 2025
CarXpert: zestig franchiseovereenkomsten getekend
10 april 2025
TNO opent smart mobility center op Helmondse campus
10 april 2025
Boetes voor Nokian en oud-werknemers
Meest bekeken berichten
Recente reacties