Werkgevers en vakbonden hebben het akkoord over de nieuwe cao voor het Carrosseriebedrijf definitief goedgekeurd. De op 21 april bereikte overeenkomst, waarover onder meer Focwa en RAI CarrosserieNL hebben onderhandeld, is daarmee daadwerkelijk van kracht geworden.

Belangrijk element van de cao is het Generatiepact. Ouderen krijgen de gelegenheid om minder te werken en gezond hun pensioen te halen. Tegelijkertijd kunnen tweeduizend jongeren een vaste baan krijgen. Op die manier beogen partijen een tekort aan geschoold personeel op te vangen en werken in het carrosseriebedrijf aantrekkelijker te maken voor jongeren. De cao heeft een looptijd van 1 mei 2017 tot 1 juni 2019. Het akkoord voorziet in ruim vier procent loonsverhoging, uitgesmeerd over vier data: augustus 2017 (1,75%), januari 2018 (0,35%), juli 2018 (1,75%) en januari 2019 (0,31%).

Cao-boekjecarrosserie-cao

Zodra de tekst van de nieuwe cao beschikbaar is, wordt deze geplaatst op de websites van Focwa en RAI CarrosserieNL. Het nieuwe cao-boekje wordt over circa twee maanden verwacht. Alle leden ontvangen daarvan een exemplaar.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
19 mei 2025
MG opent grootste MG brandstore van Europa in Roermond
19 mei 2025
Aantal laadpunten gestegen, stagnatie dreigt
19 mei 2025
Vrouwen aan het stuur
19 mei 2025
Requal Equipment
16 mei 2025
Kwart jongeren kiest autoverzekering via vergelijkingssite
16 mei 2025
Nu nog een hobby
Meest bekeken berichten
Recente reacties