Autoglaz biedt vanuit 11 van zijn 38 vestigingen in Nederland mobiele kalibratieservice aan. Zakelijke klanten kunnen tegen betaling deze technische hulp inroepen op hun eigen locatie.

De prijs van de dienstverlening verschilt per voertuig. Franchisers van Autoglaz krijgen met de dienst een extra mogelijkheid om hun investeringen in apparatuur terug te verdienen. Voor de opdrachtgevers geldt als voordeel dat ze de kalibratiehulp niet zelf hoeven aan te schaffen. De apparatuur die Autoglaz inzet is afkomstig van Texa en in ons land geleverd oor Explora.

ADAS

Na een voorruitvervanging moeten de Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) gekalibreerd worden. Een specialistische klus, die vorig jaar een reden was voor Autoglaz om alle vestigingen te voorzien van de benodigde apparatuur. Sinds kort biedt de formule deze dienstverlening ook aan vanuit mobiele units. Schadeherstellers, autobedrijven en andere ruitherstellers kunnen op een aparte website (autoruitkalibratie.nl) de hulp inroepen. Volgens Autoglaz blijkt in de praktijk dat nogal wat partijen het kalibreren na ruitvervanging niet graag zelf doen maar liever uitbesteden aan ruitspecialisten.

Kalibratieservice

De mobiele kalibratieservice wordt vooralsnog aangeboden vanuit de vestigingen in Breda, Hoofddorp, Den Bosch, Leeuwarden, Nijkerk, Beverwijk, Waalwijk, Eindhoven, Oss, Arnhem en Tiel. Binnenkort volgen meer vestigingen met mobiele kalibratieservice units. Overigens sluit de formule over twee maanden nog franchisers aan in Kerkrade, Brummen en Zwolle.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
6 januari 2026
Record in occasionverkoop door autobedrijf
6 januari 2026
Vrooam over de keuze voor PHE
6 januari 2026
Immigrant tussen de ‘digital natives’
5 januari 2026
Winterweer stimuleert bandenverkoop
5 januari 2026
Na jaren daling aantal auto-inbraken
Meest bekeken berichten
Recente reacties