Opleidings- en trainingsinstituut Innovam start een nieuwe lijn autoschadeherstelopleidingen voor het herstel van steeds complexer wordende voertuigen.

Op basis van de nieuwste technische en didactische inzichten is een nieuw en compleet curriculum ontworpen. Voor elke training wordt een mix van online en praktijk ingezet. De eerste trainingen zijn inmiddels beschikbaar in de webshop van Innovam.

Plusnorm

Alle door Innovam ontwikkelde trainingen zullen voldoen aan de nieuwe Plusnorm voor complex schadeherstel, zoals die onlangs door Bovag en Focwa is ontworpen. Kwalitatief hoogwaardig en veilig herstel van steeds complexer wordende auto’s vraagt om nieuw vakmanschap. Bij de nieuw ontwikkelde trainingen wordt dan ook veel aandacht gegeven aan de snel veranderende techniek in voertuigen zoals ADAS en elektrificatie.

Helpdesk en front office

Deelnemers aan de Innovam schadeherstel-opleidingen kunnen gebruikmaken van de helpdesk van Innovam-dochter Autoniveau. Deze helpdesk bevordert en ondersteunt bij het werken met de officiële fabrieksdocumentatie en biedt ook de mogelijkheid voor diagnose op afstand en het inlezen en updaten van software.

Binnen het moderne schadeherstelbedrijf wordt de rol van front office-medewerkers steeds belangrijker, zeker bij het calculeren van complexe en steeds vaker ook veiligheid kritische schades. Daarom is ook voor die medewerkers een opleidingstraject ontwikkeld.

Blended learning

Niet alleen de inhoud maar ook de manier waarop de opleidingen gegeven worden is geheel van deze tijd. Alle trainingen vinden plaats in een blended learning-vorm. Theorie wordt daarbij via e-learning, online training of webinar aangeboden en waar nodig aangevuld met praktijktrainingen en -opdrachten in de trainingsruimtes van Innovam.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03