Het landelijke Roy-datasysteem, waarmee alle autoverzekeraars schadevrije jaren vastleggen, wordt vernieuwd.

Dat meldt consumentenbelangenorganisatie UnitedConsumers, die ziet dat de vernieuwing consumenten meer transparantie biedt. Allereerst worden in het nieuwe systeem ook de schadevrije maanden meegeteld. Nu worden deze naar boven of naar onderen op jaren afgerond.

In het nieuwe systeem valt een verzekerde na een schademelding direct zes schadevrije jaren terug, in plaats van vijf, maar de eerder opgebouwde maanden blijven staan. Daardoor kan sneller weer een schadevrij jaar worden opgebouwd. Ook vond de terugval in het oude systeem pas plaats na afloop van het verzekeringsjaar en werden in die periode geen maanden meer opgebouwd. Dat nadeel vervalt nu.

Inzage

Wat ook verandert, is dat het systeem met de nieuwe update toegankelijker wordt voor automobilisten. “Het is straks mogelijk om in te loggen in het Roy-datasysteem”, licht Jorg van Rijn namens UnitedConsumers toe. “Je ziet dan direct hoeveel schadevrije jaren je hebt. Dat maakt overstappen makkelijker en voorkomt vragen en gedoe.”

Het vernieuwde systeem legt ook meer details vast, zoals de ingangsdatum van de autoverzekering. Het geeft ook duidelijkere informatie over schadesituaties.

Hoewel de plannen vaststaan, is de datum van invoering nog niet duidelijk. “Wanneer deze aanpassingen precies worden ingevoerd, is op dit moment niet zeker”, vertelt Van Rijn. Tot die tijd blijft het huidige systeem werkzaam.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 februari 2026
Joint venture Stellantis en MSX voor Eurorepar Car Service
4 februari 2026
VWE corrigeert cijfers occasionverkopen
4 februari 2026
Duurzaam?
3 februari 2026
Kroon-Oil kondigt samenwerking aan met racetalent Réne Lammers
3 februari 2026
Verkoop tweedehands elektrische auto explodeert
3 februari 2026
8,9 procent meer occasions in januari
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33