Wie woont in een dunbevolkte gemeente in het noorden van Nederland, betaalt tot twee keer minder premie dan de gemiddelde automobilist in Den Haag of Rotterdam.

Dat blijkt uit onderzoek naar gemiddelde premies in twintig Nederlandse gemeenten van autoverzekeringvergelijker UnitedConsumers.

Verkeersdrukte

De bevolkingsdichtheid is van invloed op de kosten van een autoverzekering. Hoe meer inwoners per vierkante kilometer, hoe hoger de premie. Jorg van Rijn, expert in autoverzekeringen bij UnitedConsumers: “In drukke gebieden zijn de risico’s op schade groter, en dit zie je terug in de premie.”

Om die reden is een autoverzekering in Den Haag het duurst. Met bijna 7000 inwoners per vierkante kilometer is dit namelijk de dichtstbevolkte gemeente van Nederland. Een autobezitter betaalt er gemiddeld zo’n 48,96 euro voor een WA-verzekering. Dat is meer dan twee keer zoveel als in Borger-Odoorn. In deze Drentse gemeente, waar 95 mensen per vierkante kilometer wonen, kost dezelfde WA-verzekering gemiddeld 22,47 euro.

Voor de laagste premie kun je het best op het platteland in de noordelijke provincies wonen. Ook dit heeft te maken met de drukte op de wegen. In de andere provincies zijn ook dunbevolkte gemeenten te vinden, maar deze liggen vaker in de buurt van grote steden.

Daarnaast kijken verzekeraars naar het aantal gevallen van schade in een bepaald postcodegebied. Jorg van Rijn: “Als in jouw wijk vaker een auto wordt gestolen, dan gaat je premie ook omhoog.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 januari 2026
Conti’s voor nieuwe Audi A6
28 januari 2026
Liqui Moly sponsort World Rugby
28 januari 2026
Akkoord over cao Metaal en Techniek
28 januari 2026
Twee nieuwe labels voor BOVAG-garantie
28 januari 2026
2025-registraties door import toch over 400.000-grens
27 januari 2026
Ook Duitse tellerstanden in kentekenregister
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22