In december 2023 is bij Snuverink Autodemontage in Borculo de zes miljoenste auto ingeleverd voor demontage en recycling.

De mijlpaal werd gevierd met de uitreiking van taart en bloemen door algemeen directeur van ARN, Paul Dietz.

Prestatie

ARN draagt in Nederland, samen met ruim tweehonderd aangesloten demontagebedrijven, zorg voor een duurzame recycling van autowrakken en batterijen hieruit. Het afgelopen jaar is een recyclingprestatie behaald van 98,7 procent van het gewicht van een auto.

Dit percentage wordt bereikt door demontage en recycling. Na het aftappen van vloeistoffen en demontage van nog bruikbare onderdelen gaat het wrak naar een shredderbedrijf. Hier worden metalen teruggewonnen voor de metaalverwerkende industrie. Het restmateriaal gaat naar een PST-bedrijf (post shredder technology) waar overige materialen worden gescheiden om te worden gebruikt voor nieuwe toepassingen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 mei 2026
Volvo wil niet dezelfde fout maken als BMW
28 mei 2026
Hyundai en Kia starten V2G-pilot in Nederland
28 mei 2026
Fixico betreedt Amerikaanse markt
28 mei 2026
Eindafrekening: wat mag de werkgever verrekenen met het loon?
27 mei 2026
Joint venture Stellantis en MSX heet Octago
27 mei 2026
EV groeit door in Europa
Meest bekeken berichten
Recente reacties