In december 2023 is bij Snuverink Autodemontage in Borculo de zes miljoenste auto ingeleverd voor demontage en recycling.

De mijlpaal werd gevierd met de uitreiking van taart en bloemen door algemeen directeur van ARN, Paul Dietz.

Prestatie

ARN draagt in Nederland, samen met ruim tweehonderd aangesloten demontagebedrijven, zorg voor een duurzame recycling van autowrakken en batterijen hieruit. Het afgelopen jaar is een recyclingprestatie behaald van 98,7 procent van het gewicht van een auto.

Dit percentage wordt bereikt door demontage en recycling. Na het aftappen van vloeistoffen en demontage van nog bruikbare onderdelen gaat het wrak naar een shredderbedrijf. Hier worden metalen teruggewonnen voor de metaalverwerkende industrie. Het restmateriaal gaat naar een PST-bedrijf (post shredder technology) waar overige materialen worden gescheiden om te worden gebruikt voor nieuwe toepassingen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 juli 2025
Twee auto’s extra per maand
8 juli 2025
Tesla-rijders besparen 32 miljoen ton CO₂-uitstoot
8 juli 2025
Prijs occasion stijgt zes maanden op rij
8 juli 2025
Elektriciteitsverbruik wegverkeer in vijf jaar vervijfvoudigd
8 juli 2025
Serenco breidt assortiment Powerhand uit
8 juli 2025
Steeds minder nieuwe daklozen
Meest bekeken berichten
Recente reacties