De Tsjechische hefbruggenfabrikant AMI betreedt via CBX Nederland de Nederlandse markt. De importeur uit Geldermalsen levert het merk als tweede lijn, naast de producten van het Italiaanse Apac.

Bezoekers kunnen met AMI (Auto Motive Industrial) kennismaken tijdens de vandaag begonnen driedaagse huisshow van CBX. De Tsjechische fabrikant levert sinds 1997 elektro-hydraulische hefbruggen, als twee- of vierkommer met hefvermogens variërend tussen de drie en acht ton. Schaarbruggen ontbreken vooralsnog, maar key accountmanager Petr Skrivanek zei vandaag dat AMI komend jaar ook dit product zal gaan leveren.

Korte opbouwtijd

AMI verzorgt in eigen huis de R&D en de productie. Daardoor kunnen de levertijden stukken korter zijn dan gebruikelijk in de markt. De fabrikant noemt de korte opbouwtijd als een van de USP’s. Onder meer de luchthaspel en elektronica zijn in de fabriek voorgemonteerd, zodat volgens Skrivanek de installatie binnen ongeveer drie uur gereed kan zijn. Verder biedt de fabrikant, in Tsjechië aanwezig in zo goed als alle Skoda-werkplaatsen, tien jaar garantie op het hydraulisch systeem. Voor de hefbrugpads – rondom de stempel gevulkaniseerd, zodat ze niet blijven kleven aan het voertuig – geldt een ongebruikelijk lange levensduur van vijf jaar. Op de Nederlandse markt wil AMI het opnemen tegen gevestigde merken als Nussbaum, Ravaglioli en Stertil-Koni.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
19 augustus 2025
Drie finalisten BOVAG Autobedrijf van het Jaar
19 augustus 2025
De Dorpsgarage start podcast
19 augustus 2025
Al 450.000 meldingen ANWB Alarmcentrale
19 augustus 2025
Meestal rijdt de man naar vakantiebestemming
18 augustus 2025
Mijlpaal: 10 miljoen auto’s in Nederlands wagenpark
18 augustus 2025
VZR hekelt bijtellingsplan voor werkgevers
Meest bekeken berichten
Recente reacties