De Europese Unie heeft op 20 december inderdaad besloten dat de OBD-poort open moet blijven. De Europese koepelorganisatie Cecra reageert opgelucht.

Aftersales Magazine berichtte eerder al dat de vooruitzichten goed waren dat de OBD-poort voor iedereen, dus ook de universele garages, open zou blijven. Zij vreesden dat autofabrikanten de OBD-poort dicht zouden gooien. Met de verplichting van e-Call gaat data immers al verplicht ‘over the air’.

Onderhoud en reparatie

Cecra, waar ook Bovag lid van is, heeft hard gelobbyd voor een open OBD-poort. De koepelorganisatie laat in een reactie weten dat tevens is vastgelegd dat de technische informatie die nodig is voor onderhoud en reparatie leesbaar en verwerkbaar moet worden aangeboden. Ook moet de mogelijkheid bestaan om data te kunnen uitlezen terwijl het voertuig rijdt. President Jean-Charles Herrenschmidt zegt over dit laatste: “Dat is vooral van belang voor innovatie en businessmodellen die op nieuwe data zijn gebaseerd. Daarmee kan worden tegemoet gekomen aan de behoeften van de klanten van zowel dealers als reparateurs.” De overeenkomst wordt in januari 2018 ter goedkeuring aan het Europees parlement voorgelegd.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties