Ondernemers zijn over het algemeen zeer tevreden over de garageformule waarbij ze hun bedrijf hebben aangesloten. Dat blijkt uit het nieuwe Relatie Onderzoek Samenwerkingsformules Autobedrijven (Rosa) van Bovag Onafhankelijke Autobedrijven.

Gemiddeld waardeert de ondernemer zijn garageformule met een 7,8. Dat is een tiende punt hoger dan in 2018. De helft van de formules scoort minimaal een 8. Geen enkele formule wordt met een onvoldoende beoordeeld. Voor het onderzoek kon Bovag putten uit de gegevens van 807 respondenten, wat een derde was van het aantal aangeschreven bedrijven.

Carprof

De garageformule Carprof van de Alliance Automotive Group Benelux werd door de repondenten met een 8,6 het hoogst gewaardeerd. Daarachter volgen vijf formules met een 8,4: AutoFirst, Autovakmeester, Carteam, Requal Erkend Reparateur en Vakgarage. 

Zelfstandig

Formuledeelnemers zijn, evenals twee jaar geleden, over het algemeen het meest tevreden over het behoud van het zelfstandige ondernemerschap (8,3), de verplichtingen en eisen van de garageformule ten aanzien van hun pand, uitstraling en huisstijl (8,0) en de daarmee samenhangende waardering voor de uitstraling van de formule-aankleding van het pand (7,9). De waardering voor verplichtingen en eisen ten aanzien van opleidingen scoort evenals in 2018 een 7,9.

Zakelijke markt

Het minst tevreden zijn de formuledeelnemers over alle onderwerpen die te maken hebben met lease en de zakelijke markt (scores tussen 5,7 en 6,0). Veel formules zijn overigens überhaupt niet actief op dit vlak en de lage cijfers kunnen dus ook betrekking op dat feit hebben. De grootste vooruitgang werd geboekt op het gebied van naamsbekendheid van een formule, met plus 0,3 ten opzichte van 2018. De grootste dalingen tonen de tevredenheid over de mobiliteitsgarantie en over de accuraatheid van bestelsystemen (beide min 0,3). Ook het overleg met de mede-deelnemers van formules werd lager gewaardeerd dan twee jaar geleden (min 0,2).

Tevreden

Gerard ten Buuren, voorzitter van Bovag Onafhankelijke Autobedrijven: “Al met al geeft ROSA 2020 uitkomsten waar zowel Bovag als de garageformules tevreden over mogen zijn. Waar ikzelf ook zeer tevreden over ben, is dat we de afgelopen jaren een steeds betere relatie en samenwerking met vrijwel alle formules hebben opgebouwd. Dat stelt ons in staat om knelpunten van onze eigen leden direct te adresseren en op te lossen, maar ook om bijvoorbeeld hulp te bieden bij invulling van de franchisewet en het snel delen van correcte informatie over coronamaatregelen. Vice versa zorgt de goede relatie ervoor dat ook de formules snel een luisterend oor bij Bovag vinden, waarna bijvoorbeeld een lobbytraject kan worden opgestart. De positieve én de negatieve punten uit Rosa 2020 gaan wij uiteraard uitvoerig bespreken met alle betrokkenen, zodat we bij een volgend onderzoek nog hogere cijfers kunnen rapporteren.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 februari 2026
Autoverkopen januari 2026: Japanse stadsauto verovert Nederland
2 februari 2026
Record voor rijden onder invloed
2 februari 2026
Onderdelen overal vandaan
30 januari 2026
Autonet overgenomen door Vitec
30 januari 2026
9147 bezoekers op AutoProf 2026
30 januari 2026
WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33