Bleef in 2021 het aandeel volledig elektrisch in de totale nieuwverkoop nog steken op 11 procent; in 2022 steeg dit naar 23 procent. Onder particulieren was dat zelfs 26 procent.

Dat concludeert RAI Vereniging op grond van een jaarlijkse analyse van de verkoopdata. RAI Vereniging verklaart de stijging van de verkoop van EV’s aan particulieren uit een combinatie van meer beschikbare elektrische modellen in de middenklassesegmenten, de aanschafsubsidies voor particulieren en de aanbiedingen voor privélease.

Benzine

Hoewel benzineauto’s nog steeds het meest verkocht worden in Nederland, zakte het aandeel benzinemotoren in de nieuwverkoop tot 38,5 procent (46 procent in 2021). Het aandeel (plug-in) hybrides ging van 33 procent in 2021 naar 36 procent in 2022.

Diesel

Het aandeel van dieselmotoren in de nieuwverkoop blijft teruglopen. Vorig jaar bedroeg het aandeel nog maar 1,5 procent van de nieuwverkoop. Dieselauto’s werden voornamelijk in de zakelijke markt verkocht. Deze markt is echter overgeschakeld op volledig elektrische auto’s.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 juni 2026
Waarom u als garagist het Nationaal Automotive Congres niet mag missen
1 juni 2026
Alliance benoemt Ernst Haaksman tot General Equipment Manager
1 juni 2026
Autoverkopen mei 2026: Nederland sluit dit merk weer in de armen
1 juni 2026
Heuver Group verbetert duurzaamheidsrating
1 juni 2026
BYD krijgt er met Kreijne twee dealervestigingen bij
1 juni 2026
Zelfde blik, andere visie
Meest bekeken berichten
Recente reacties