RTL Nieuws meldt op basis van eigen onderzoek dat miljoenen namen en adresgegevens in het RDW-kentekenregister illegaal worden verhandeld. Bij de overheidsdienst was dit niet bekend, reden om samen met de politie een onderzoek te beginnen.

Bij RDW zijn 11,5 miljoen Nederlandse kentekens ondergebracht. Ze zijn gekoppeld aan bedrijven, personen en adressen. Komen buitenstaanders in bezit van deze data, dan is bijvoorbeeld te traceren waar zich een bepaald voertuig bevindt. Ook kunnen vakantiegangers die hun voertuig stallen bij een luchthaven het slachtoffer worden van inbraak gedurende hun afwezigheid.

RTL Nieuws noemt de chat-app Telegram als bron van illegale handel in onder meer NAW-gegevens van kentekens. ‘Binnen één uur een hit met naam en adres’, luidt een advertentie. Bij een check wist de zender naar eigen zeggen als na enkele minuten de juiste data boven water te krijgen – en soms ook het mobiele nummer.

Gert Jan Holland, divisiemanager Registratie & Informatie bij RDW: “We hebben een heel systeem van maatregelen, we worden geauditeerd en gecontroleerd, en we doen er alles om ons register waterdicht te houden. Wij gaan deze situatie uitzoeken om dat een halt toe te roepen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 april 2026
Stellantis breidt verkoop gebruikte onderdelen uit via eBay
7 april 2026
Vechten om een laadpaal – zo groot is de drukte in Nederland
7 april 2026
UD Autoparts opent tweede vestiging, in Nijkerk
7 april 2026
Stadsgarage Autoweerd onder nieuw bewind
6 april 2026
Als alles klopt
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
Meest bekeken berichten
Recente reacties