De Europese Commissie heeft een plan opgesteld om de verkoop van nieuwe auto’s met een verbrandingsmotor na 2035 toch toe te staan wanneer deze auto’s louter op hernieuwbare brandstoffen (e-fuels) rijden.

Dat laat persbureau Reuters weten op grond van een ontwerpvoorstel van de Europese Commissie, dat Reuters heeft ingezien. Met het plan zou een conflict met Duitsland worden opgelost. De Duitsers tekenden namelijk enkele dagen voordat een EU-wet zou worden aangenomen die de verkoop van nieuwe auto’s met een verbrandingsmotor na 2035 verbiedt, alsnog bezwaar aan tegen de wet.

Technologie

Deze nieuwe auto’s zouden dan wel moeten worden voorzien van technologie die ervoor zorgt dat ze niet kunnen rijden als er andere brandstoffen worden gebruikt, zo zou in het ontwerpvoorstel staan. Reuters haalt twee bronnen aan die zeggen dat deze voorwaarde problematisch is voor Duitsland, omdat het autofabrikanten zou dwingen nieuwe motoren te ontwikkelen. De Duitse minister van Transport, Volker Wissing, wilde het voorstel van de Commissie niet volledig afwijzen, maar er liever enkele verbeteringen aan aanbrengen, aldus de bronnen tegen Reuters.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 september 2025
Autotechnicus Nick Joosten elfde in EuroSkills-finale in Denemarken
15 september 2025
Snel fors betere marktdekking Monroe-veren
15 september 2025
Gebruik van gebruikte onderdelen
12 september 2025
ISP-groep plaatst kanttekening bij Data Act
12 september 2025
Auto Prof introduceert Commissie van Advies
12 september 2025
Vijftig jaar automotive innovaties
Meest bekeken berichten
Recente reacties