De Helmondse autofabrikant Lightyear zal op 25 juni in Katwijk het prototype presenteren van de zonnecelauto Lightyear One.

De Lightyear One kan door zonnecellen in de carrosserie een groot deel van zijn benodigde energie zelf opwekken. Daarnaast kan de auto ook aan het lichtnet of snellaadstations worden opgeladen.

Chassis

De presentatie van het prototype is de volgende stap in een zorgvuldig gepland mediaoffensief. In december vorig jaar werd al de nieuwe productiehal getoond, tegelijk met een eerste indruk van het chassis.

119.000 euro

Het doel van Lightyear is om uiteindelijk een elektrische auto te maken die extreem zuinig in het gebruik is en bereikbaar voor een grote groep mensen. In den beginne zal de auto vooral voor de happy few bereikbaar zijn, met een aanschafprijs van 119.000 euro, exclusief btw. Al zo’n honderd mensen hebben een Lightyear One gereserveerd. De eerste exemplaren zullen in 2020 aan de klanten worden afgeleverd.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03