De autodealer zoals we die nu kennen met een showroom en een werkplaats waar nieuwe auto’s worden verkocht en onderhouden, c.q. gerepareerd, is over vijftien jaar uit het straatbeeld verdwenen.

Dat voorspelt Henk van der Kwast, ceo van de beursgenoteerde dealerholding Stern, in een interview in De Telegraaf. “We zien door groei van private lease een snelle verschuiving van aanschafkosten naar gebruikskosten. Dat heeft gevolgen voor de showroom. En het onderhoud in de garage neemt komende tien tot vijftien jaar sowieso af door de komst van elektrische auto’s.”

Merken

Verder in het interview laat Van der Kwast ook doorschemeren dat Stern overweegt het aantal merken in het portfolio terug te brengen. “De holding verkoopt nu 21 merken, maar ik denk dat we ons vooral moeten richten op de sterke merken. Mercedes en Ford zijn bijvoorbeeld hele sterke merken, die goed zelfstandig kunnen staan. Maar ik denk niet dat we nog snel zullen investeren in bijvoorbeeld een merkdealer van Fiat.”

Beursnotering

Over de beursnotering van Stern (de enige dealerholding in Nederland die beursgenoteerd is) is Van der Kwast ook maar matig enthousiast. “Over de beursnotering wordt nagedacht. Die heeft ons veel gebracht, maar maakt ons nu ook kwetsbaarder.”
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
7 april 2026
Vechten om een laadpaal – zo groot is de drukte in Nederland
7 april 2026
UD Autoparts opent tweede vestiging in Nijkerk
7 april 2026
Stadsgarage Autoweerd onder nieuw bewind
6 april 2026
Als alles klopt
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
3 april 2026
PartsPoint: succesvolle AutoTechnica 2026
Meest bekeken berichten
Recente reacties