Van Mossel derde dealergroep van België

Met 11.404 verkochte nieuwe auto’s is Van Mossel Automotive van een vierde plek opgeklommen naar een derde plek in de ranglijst van grootste Belgische autodealers. Dat blijkt uit het tweede Belux dealergroepenonderzoek van Aumacon. Het gaat daarbij om cijfers over 2020.

“In België is een inhaalslag gaande rondom overnames en fusies in de autoretailsector”, licht Aumacon-directeur Clem Dickmann toe. “Het verhandelen van auto’s gaat zich steeds meer concentreren rond de grote dealergroepen. Die ontwikkeling is al in veel Europese landen zichtbaar. Met onze onderzoeken streven wij ernaar om dit proces van schaalvergroting transparant te maken.”

Top 10

De top 10 in België is nu goed voor 22,9 procent van de autoverkoop, de top 50 pakt 49,7 procent. In 2019 was dat nog respectievelijk 16,7 en 36,3 procent. Het is nog altijd geen vergelijk met Nederland, waar de top 50 een marktaandeel van 72,4 procent heeft. Dickmann: “Zover is het in België nog lang niet, maar dat er sprake is van een snelle inhaalbeweging is evident. De efficiency en daarmee de grootte van autobedrijven moet omhoog om voor de toekomst een gezond rendement te waarborgen.”

D’Ieteren

Koploper is nog altijd D’Ieteren, op ruime afstand gevolgd door het vooral in Limburg actieve A&M Invest. Van Mossel is dus derde, maar heeft in 2021 al een belangrijke overname gedaan (Fidenco), waardoor Van Mossel nu al zou doorgroeien naar een tweede plaats.

20202019 20202019+/-
11D’Ieteren-Sopadis27.96026.760+4,5%
22A&M Invest14.58012.250+19,0%
34Van Mossel Automotive Groep11.40410.090+12,9%
410PSA Retail10.62012.380-14,2%
57Groupe Schyns10.2208220+24,3%
66Autosphere85676178+38,7%
75Mercedes-Benz Retail80308730-8,0%
843Groep Goeyens (2019: Bullman)80102430++
93Fidenco (2021: Van Mossel)778610.195-23,6%
1011Valckenier77445170+49,8%
  Top 10114.921102.412+12,2%

Emil Peeters

Emil is een ervaren redacteur met een brede belangstelling en een heldere schrijfstijl. Hij komt met enkele doortastende vragen snel tot de kern van de zaak.

Van Emil Peeters zijn er nog 3691 artikelen verschenen. Meest recente artikelen van Emil Peeters

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.