De maandelijkse rapportages van de occasionvraagprijzen (AOX) laten voor augustus een fors stijgende lijn zien. Ten opzichte van juli steeg de vraagprijzenindex gemiddeld met 2,04 procent. Opvallend is dat met name de oudste categorie hard oploopt en dat de EV’s achterblijven bij de ICE’s.

De algemene AOX, met daarin het gemiddelde van de vraagprijzen zoals die door de deelnemers worden gerapporteerd, schoot in juli voor het eerst door de 100-grens. Augustus laat zelfs een stand van 102,17 zien. (Die honderd staat voor het prijsniveau van januari 2011.) Zoals uit bijgaande grafiek blijkt is sinds januari 2019 sprake van een gestaag oplopende lijn met een coronadip die in maart 2020 werd ingezet. In oktober 2020 was die al weer weggewerkt.

Vraagprijzen EV’s

Binnen de verdeling naar ‘brandstof’ zien we dat het segment elektrische voertuigen sinds juli naar beneden afbuigt, terwijl de rest doorstijgt. Gas blijft relatief het kostbaarst, diesel na de EV’s het minst. Ten opzichte van januari 2019 wijken de prijsniveaus van diesel en ‘elektrisch’ al snel om sindsdien niet nader tot elkaar te komen. Het gat is sinds maart van dit jaar fors.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 januari 2026
The Tire Cologne 2026 zet vol in op duurzaamheid
19 januari 2026
InterClassics trekt recordaantal bezoekers
19 januari 2026
Europa beboet accufabrikanten voor kartelvorming – melder gaat vrijuit
19 januari 2026
SUV rukt op als occasion – maar oude bekende houdt dapper stand
16 januari 2026
8 jaar garantie op Blade Battery BYD
16 januari 2026
Johan van der Hoeven ambassadeur RAI Aftermarket
Meest bekeken berichten
Recente reacties