Werkgevers en vakbonden hebben het akkoord over de nieuwe cao voor het Carrosseriebedrijf definitief goedgekeurd. De op 21 april bereikte overeenkomst, waarover onder meer Focwa en RAI CarrosserieNL hebben onderhandeld, is daarmee daadwerkelijk van kracht geworden.

Belangrijk element van de cao is het Generatiepact. Ouderen krijgen de gelegenheid om minder te werken en gezond hun pensioen te halen. Tegelijkertijd kunnen tweeduizend jongeren een vaste baan krijgen. Op die manier beogen partijen een tekort aan geschoold personeel op te vangen en werken in het carrosseriebedrijf aantrekkelijker te maken voor jongeren. De cao heeft een looptijd van 1 mei 2017 tot 1 juni 2019. Het akkoord voorziet in ruim vier procent loonsverhoging, uitgesmeerd over vier data: augustus 2017 (1,75%), januari 2018 (0,35%), juli 2018 (1,75%) en januari 2019 (0,31%).

Cao-boekjecarrosserie-cao

Zodra de tekst van de nieuwe cao beschikbaar is, wordt deze geplaatst op de websites van Focwa en RAI CarrosserieNL. Het nieuwe cao-boekje wordt over circa twee maanden verwacht. Alle leden ontvangen daarvan een exemplaar.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
11 juli 2025
20 procent meer auto’s gestolen
11 juli 2025
Duurzaamheid: voorkomen beter dan genezen
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
Meest bekeken berichten
Recente reacties