Brancheorganisatie Focwa sluit aan bij een initiatief van MKB Nederland dat ondernemers helpt vooruit te kijken en verschillende scenario’s te verkennen. Deze MKB Toekomstcheck biedt bedrijven inzicht in de liquiditeitspositie van hun bedrijf en geeft drie mogelijke financiële scenario’s voor de toekomst.

Focwa ziet dat veel van zijn aangesloten ondernemers de afgelopen tijd vooral één zorg hadden: het bedrijf overeind houden. Nadenken over de lange termijn schoot erbij in. Focwa-directeur Femke Teeling: “Met de Toekomstcheck helpen we ze eenvoudig inzicht te krijgen in de liquiditeit van hun bedrijf. Hoe staan ze er nu voor en wat is de prognose voor de komende twaalf maanden? En in hoeverre is het bedrijf bestand tegen verschillende toekomstscenario’s? Zo proberen we extra ondersteuning en perspectief te bieden om uit deze onzekere tijden te komen.”

Schulden

Jacco Vonhof, voorzitter van MKB Nederland: “Veel ondernemers hebben in de coronaperiode schulden opgebouwd – bij de Belastingdienst, bank en leveranciers – en die moeten worden terugbetaald. Tegelijk moeten ze weer gaan investeren, in groei, digitalisering, verduurzaming. Daarbij is goed inzicht in de financiële situatie bij verschillende scenario’s van groot belang.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 maart 2026
AutoFirst nu ook beschikbaar voor LKQ-partnergrossiers
11 maart 2026
Mobilisights verder als Mobilisights Connect
10 maart 2026
VASS voegt JAMES Autoservice toe als leverancier
10 maart 2026
Minder Europese registraties in januari, elektrificatie zet onverminderd door
10 maart 2026
Verschil in kosten laden en tanken steeds groter door stijgende brandstofprijzen
10 maart 2026
Gerard ten Buuren adviseur AAG Benelux
Meest bekeken berichten
Recente reacties