Uit een premieanalyse van Independer blijkt dat de premies voor WA-autoverzekeringen in Rotterdam met 37 procent het snelst stijgen. Ook in Tilburg (+36 procent) en Amsterdam (+35 procent) gaan de premies snel omhoog.

Independer nam voor de analyse 650.000 vergelijkingen onder de loep en onderzocht de stijging van de jaarpremies van WA-autoverzekeringen in acht grote steden.

Groningen goedkoop

In Rotterdam kost een WA-autoverzekering momenteel gemiddeld 943 euro. In Tilburg ligt dat op 768 euro. Amsterdammers betalen gemiddeld 839 euro. In Groningen stegen de gemiddelde WA-premies met 18 procent het minst snel. Gemiddeld ligt de premie hier momenteel op 633 euro.

Automerken

Independer keek in haar analyse van verzekeringspremies ook aan naar de premiestijgingen bij de tien meest vergeleken automerken. De WA-premies voor de Volkswagen Polo en de Opel Astra stegen met respectievelijk 38 en 36 procent het snelst. De premies voor deze auto’s liggen momenteel respectievelijk op gemiddeld 838 euro en op 739 euro. De minst snelle premiestijging werd gevonden bij de Ford Focus. Deze auto werd gemiddeld slechts 9 procent duurder om te verzekeren.

Schade

Suzan Samson van Independer denkt niet het einde van premiestijgingen voor autoverzekeringen in zicht is. “Er is een toename van het aantal schades. Tegelijk neemt ook de hoogte van de kosten per schade toe. Datzelfde geldt voor letselschades. Bovendien denken wij dat de affectiewet, die per 1 januari volgend jaar van kracht is, de premies nog verder onder druk zal zetten. De affectiewet maakt het onder andere mogelijk voor de naasten van mensen die letselschade oplopen om  smartengeld te eisen. Dat geldt ook voor nabestaanden van mensen die om het leven komen bij verkeersongelukken.” Ook online consumentenadviseur Pricewise constateerde onlangs dat de premies voor autoverzekeringen in 2019 verder zullen stijgen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
23 oktober 2025
Terechte winnaar
22 oktober 2025
Omzet GPC 4,9 procent hoger in derde kwartaal
22 oktober 2025
Schaeffler VLS breidt uit met Vitesco
22 oktober 2025
Fuchs introduceert voertuigscanners TwoTronic
22 oktober 2025
Apetrots op een prachtige branche
21 oktober 2025
GRS-partnerbijeenkomst nieuwe stijl maakt uitbreiding netwerk wereldkundig
Meest bekeken berichten
Recente reacties