Bijna de helft van de Nederlandse autobezitters beschikt niet over de meest voordelige dekking voor hun lopende autoverzekering. Dat blijkt volgens United Consumers uit een recente steekproef onder 750  respondenten uit haar relatiebestand.

Van de respondenten met Beperkt Casco en All Risk kan volgens het consumentencollectief 67,5 procent besparen op de kosten van hun autoverzekering. Veel mensen blijven, zo leert de steekproef, vaak “uit gemakzucht of angst jaren zitten met dezelfde verzekering.”

Niet goed ingedekt

In de categorie ‘auto’s ouder dan 10 jaar’ betaalt ruim 38 procent te veel premie. Het aantal mensen dat zich niet goed indekt met een onvolledige verzekering voor een (bijna) nieuwe auto is laag: 7 procent heeft een WA of WA Beperkt Casco verzekering voor een auto van 0 tot 4 jaar oud.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
22 mei 2026
Zwak eerste kwartaal voor Hedin
22 mei 2026
Van Mossel betreedt Poolse markt
22 mei 2026
Ja, Gen Z is anders, wen eraan
22 mei 2026
Jade Holman wint 44ste Geerlig Riemerprijs
22 mei 2026
Investeren in kalibreren
21 mei 2026
VZR waarschuwt voor gevolgen nieuwe leaseheffing
Meest bekeken berichten
Recente reacties