Autec-VLT presenteert komende week op Autoprof Gorinchem 2018 (vanaf dinsdag 30 januari) een nieuwe serie carrosserieschaarhefbruggen, speciaal voor lange voertuigen.

Ze zijn ontworpen voor de professionele autoschadeherstelwerkplaats, denk aan licht plaatwerk maar vooral spuitvoorbereidingen. Met het oog op ergonomie bedraagt de werkhoogte 1,28 meter. De luchtbalgen zijn direct onder de scharen gemonteerd, waardoor het bovenste oppervlak nagenoeg helemaal vlak is. Hefvermogens: 3,3 of 3,5 ton. De AC3504 en -Twin zijn met hun extra lange rijbanen met name geschikt voor werkzaamheden aan lange voertuigen, zoals pick-ups en de nieuwe generatie bestelauto’s.

Rangeerruimte

Te zien op de stand is verder een andere nieuwe serie schaarhefbruggen (foto). Ze beschikken over langere opnametafels en zijn verkrijgbaar als in- of opbouw. De reeks kent een hefhoogte van 2,02 meter (incl. rubberblokken). De opbouwversie maakt volgens Autec-VLT tot 25 procent besparing op rangeerruimte mogelijk; bij de inbouwhefbrug kan deze reductie oplopen tot vijftig procent. De nieuwe lijn is leverbaar in 3,2, 3,6 en 4 ton. De bruggen zijn voorzien van uitschuifstukken of flaps.

Autest

Last but not least toont Autec-VLT de nieuwste generatie Autest emissie-apparatuur en roetmeters. Deze vergroot de meetnauwkeurigheid honderd keer in vergelijking met huidige roetmeters. Bovendien is de werkplaats zo toegerust voor de toekomst om ook Euro 6 te kunnen meten. Ook kan de monteur ermee constateren of het roetfilter aanwezig is en of het nog goed werkt. Verder valt de apk-meting vanachter het stuur uit te voeren, met behulp van de handbedieningsunit.  
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
7 april 2026
Stellantis breidt verkoop gebruikte onderdelen uit via eBay
7 april 2026
Vechten om een laadpaal – zo groot is de drukte in Nederland
7 april 2026
UD Autoparts opent tweede vestiging, in Nijkerk
7 april 2026
Stadsgarage Autoweerd onder nieuw bewind
6 april 2026
Als alles klopt
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
Meest bekeken berichten
Recente reacties