Hoewel de onderhoudskosten voor elektrische voertuigen twintig tot dertig procent lager liggen dan bij conventionele aandrijving, verwacht Volkswagen zijn inkomsten uit aftersales de komende vijf jaar een stevige duw in de rug te kunnen geven.

De onderneming ziet twee routes om de cijfers gezond te houden: meer loyaliteit creëren bij de klant, door middel van (nieuwe) digitale diensten, en stabiele groei van de autoverkopen bij de diverse merken die de groep in handen heeft.

Onderhoud

Op dit moment krijgen wereldwijd zo’n honderd miljoen voertuigen met een VW-achtergrond hun onderhoud en reparatie bij zo’n 25.000 garagebedrijven. Tegen 2030 moeten dat honderdvijftig miljoen voertuigen zijn. Met een omzet van bijna zestien miljard euro in 2018 aan originele onderdelen draagt aftersales voor een aanzienlijk deel bij aan het totaal van de groep. Ten opzichte van 2017 lag het bedrag twee procent hoger. Daar mag het niet bij blijven, betoogt Imelda Labbé, head of group aftersales. “Samen met onze servicepartners willen we onze klanten op basis van data meer dan nu individueel benaderen. Voertuigonderhoud moet meer gemak gaan bieden, efficiënter worden uitgevoerd en transparanter zijn dan ooit.”

Smartphone

Als voorbeeld noemt Volkswagen een herinneringsbericht over aankomend onderhoud, te melden (na toestemming van de klant) via de smartphone of het infotainmentsysteem. Op die manier kan een specifieke datum worden gepland bij de garage van voorkeur. Verder moet de hoeveelheid administratie rondom aftersales verminderen. Op dit moment levert volgens Volkswagen een gemiddelde opdracht voor de werkplaats zo’n tachtig minuten aan voorbereidende en afsluitende handelingen op, verdeeld over soms wel vijftien verschillende systemen. Door slimmer om te gaan met digitalisering moet dat terug kunnen naar vijftien minuten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03