Vanaf 1 juli 2021 moet de stand van de kilometerteller bij elk bezoek aan de werkplaats worden doorgegeven aan de RDW. Nu geldt die verplichting alleen voor onderhoud en reparatie boven 150 euro.

Ook bandenservicebedrijven zijn per 1 juli 2021 verplicht bij het vernieuwen of wisselen van banden de tellerstand door te geven. Het besluit tot wijziging van de verplichting tellerstanden door te geven dateert al van oktober 2020. Bovag attendeert zijn leden er nu op, vanwege de praktische inrichting ervan in het autobedrijf.

Duidelijkheid

Bovag is een van de partijen die zijn betrokken bij de Vereniging Aanpak Tellerfraude (VAT) en citeert op zijn website Martin Huisman, voorzitter van de VAT: “Er worden zo meer tellerstanden doorgegeven aan RDW. Bovendien merkten we dat de grens van 150 euro in de praktijk soms onduidelijkheid opleverde over welke werkzaamheden wel en niet geregistreerd moesten worden. De verlaging naar nul euro geeft duidelijkheid. De verplichte registratie geldt overigens niet voor balieverkoop. Alleen als de auto fysiek in de werkplaats komt en er een werkorder aangemaakt wordt.”

VAT is namens de mobiliteitsbranche in gesprek gegaan met RDW en softwareleveranciers voor de praktische inrichting. Huisman: “De insteek is om te zorgen dat het autobedrijf er zo min mogelijk last van heeft. Softwarepakketten gaan de tellerstanden automatisch doorgeven aan RDW, wat betekent dat u als autobedrijf niet extra’s hoeft te doen.”

Bovag waarschuwt autobedrijven wel dat zij zelf verantwoordelijk blijven voor een juiste tellerstandenregistratie. Aan hen dus de oproep om te controleren of hun softwarepakket op 1 juli gereed is.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties