De steenmarter rukt op in Nederland, tot ergernis van veel automobilisten. Onder de motorkap richt het beestje namelijk een ravage aan. Een nieuw geurtje onder de naam Mustolet blijkt de steenmarter wel te verjagen. 

Vijftig jaar geleden was de steenmarter nog een zeldzaamheid in Nederland. Sindsdien is het roofdiertje bezig met een gestage opmars vanuit Duitsland. In de hele oostelijke helft van het land komen ze inmiddels voor en ook in het westen zijn ze inmiddels geen onbekende. 

Steeeds meer automobilisten hebben de steenmarter inmiddels persoonlijk leren kennen. Het beestje kan zich onder de motorkap nestelen en een ware ravage aanrichten. Elektriciteitskabels, slangen, remleidingen en isolatie, alles bijten ze kapot.

Beschermde diersoort

Hoe hinderlijk ook, het beestje mag vanwege zijn beschermde status niet worden gedood of zelfs maar verstoord. Dat kan een fikse boete opleveren. Het weren van de steenmarter mag echter wel.

Dus ontwikkelde ongediertebestrijder Gé Verburg een specisale geur waar steenmarters een chronische hekel aan hebben. Eens per maand spuiten onder de motorkap en de steenmarter loopt met een boog om de auto heen.Inmiddels is het spuitbusje met de naam Mustolet zo’n 500 keer over de toonbank gegaan. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 januari 2026
Conti’s voor nieuwe Audi A6
28 januari 2026
Liqui Moly sponsort World Rugby
28 januari 2026
Akkoord over cao Metaal en Techniek
28 januari 2026
Twee nieuwe labels voor BOVAG-garantie
28 januari 2026
2025-registraties door import toch over 400.000-grens
27 januari 2026
Ook Duitse tellerstanden in kentekenregister
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22