Garages zijn sinds 1 januari verplicht om bij onderhoudsbeurten van boven de 150 euro de kilometerstand door te geven aan RDW. Bovendien wordt het aanpassen van de kilometerstand strafbaar gesteld. Voorheen was het zo dat alleen de verkoop van een auto met aangepaste kilometerstand strafbaar was.

Naar alle waarschijnlijkheid rijdt vijf  procent van de Nederlandse auto’s met een foutieve kilometerstand. Dat zou volgens de Bovag neerkomen op een economische schade van 250 miljoen euro per jaar. Reden voor RDW om hier extra op te controleren.

Bedrijven mogen nu alleen nog maar de kilometerstand aanpassen als daarvoor toestemming wordt gegeven door RDW. Ook consumenten die hun kilometerstand willen aanpassen en hiervoor aankloppen bij een garage kunnen rekenen op een fikse boete.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 januari 2026
Geotab: Degradatie EV-batterij 2,3 procent
13 januari 2026
LeaseSwap kiest voor ervaren manager in volgende groeifase
12 januari 2026
Chinese automerken halen gevestigde orde in op aftersales
12 januari 2026
Waarom Nederland zijn EV’s weer ziet vertrekken
12 januari 2026
Forse stijging autodiefstallen 2025
9 januari 2026
Branchecoalitie vraagt informateur om hervorming autobelasting
Meest bekeken berichten
Recente reacties