Het Europees Parlement moet een eigen rapport schrijven over de gevolgen die kilometertellerfraude heeft voor de werking van de interne markt en voor de Europese consument. Die oproep komt van een groep van nationale en Europese belangengroeperingen binnen de autosector, zoals Cecra, FIA en RDW.

In de oproep valt de suggestie te lezen dat een technologische oplossing het knoeien aan tellers verregaand zou kunnen bemoeilijken. Zo’n oplossing kan alleen via nieuwe auto’s de markt bereiken en dat beperkt de werking van zo’n maatregel. Als alternatief zouden nationale databases het bestaande wagenpark moeten beschermen tegen tellerfraude. In Nederland kennen we al jaren de Nationale Autopas, een database die tegenwoordig onder het beheer van RDW valt en ook België heeft met Car-Pass al de beschikking over zo’n systeem.

Het kunstmatig verlagen van de kilometertellerstand is nog altijd relatief simpel en kan per auto een meeropbrengst opleveren van enkele duizenden euro’s. Schattingen gaan ervan uit dat tot wel dertig procent van het Europese wagenpark afwijkende tellerstanden kent. Dat zou tussen de zes en negen miljard euro aan schade vertegenwoordigen, aldus de gezamelijke open brief van de lobbyisten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 juni 2026
Bosch vult airco-assortiment aan met druksensoren
2 juni 2026
1,3 procent minder apk’s in 2026
2 juni 2026
Chinese EV’s verliezen twee keer zo snel hun waarde
2 juni 2026
Nexen lanceert UHP-band N’Fera Primus UX
2 juni 2026
Occasionverkoop B2C daalt met bijna 10 procent in mei
2 juni 2026
Autovelgen 0,82 inch per decennium groter
Meest bekeken berichten
Recente reacties