Goedkope banden uit China en Oost-Europa blijken vaak levensgevaarlijk als het om weggedrag gaat. Uit een test van het Duitse tijdschrift GTU blijkt onder meer dat het verschil in remweg tussen een goedkope band en een A-merk band tot wel 12 meter kan bedragen.

43 procent van de mensen die autobanden aanschaffen doet dat met de portemonnee als grootste leidraad en niet het veiligheidsaspect. Dat dit tot levensgevaarlijk situaties op de weg kan leiden blijkt uit een test van GTU. Hier werden zes merken goedkope banden vergeleken met premium merken.

Het verschil in remweg op een nat wegdek liep op tot 12 meter, terwijl de resterende snelheid tussen de premium band en de laagst beoordeelde band 44 kilometer per uur was. Ook bij aquaplanning verloren de B-merk banden de volledige grip op de weg terwijl de A-merken gewoon konden doorrijden.

[responsive-video identifier=”EbRvajqwkpM”]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 november 2025
Schadegarant op de bres voor gebruikte delen
19 november 2025
Omzet Enterprise met miljard dollar gegroeid
19 november 2025
0W-16 motorolie Eurol voor Renault en Dacia
19 november 2025
Legaal upgraden naar led
19 november 2025
Equip Auto, een feest voor de profs
18 november 2025
Fusie AkzoNobel en Axalta in de maak
Meest bekeken berichten
Recente reacties