Het project met de zelfrijdende auto’s van Google is een samenwerking aangegaan met Fiat Chrysler. De Google-techniek wordt ingebouwd in zo’n honderd minivans van Chrysler (het hier nog onbekende model Pacifica, de nieuwe Lancia Voyager).

Het is de eerste keer dat Google samenwerkt met een autofabrikant om de techniek in te bouwern. Met de komst van de Pacifica’s zal de Google-vloot meer dan verdubbelen. Van beide bedrijven zullen technici worden afgevaardigd naar het zuidwesten van Michigan om aldaar de zelfrijdende Pacifica verder te ontwikkelen.

Volgens Google versnelt deze samenwerking de ontwikkeling van zelfrijdende auto’s en een beter begrip van de benodigdheden om zelfrijdende auto’s op de markt te kunnen brengen. Momenteel test Google in vier steden met zelfrijdende auto’s: Mountain View, Californië; Austin, Texas; Kirkland, Washington en Phoenix, Arizona. Volgens Google is het ultieme doel dat mensen in de toekomst met een druk op de knop van A naar B kunnen reizen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 augustus 2025
Mini tipt berijder over onderhoudsbehoefte
20 augustus 2025
Stress bij rijden in het buitenland
20 augustus 2025
Auto als onderdeel van identiteit
19 augustus 2025
Drie finalisten BOVAG Onafhankelijk Autobedrijf van het Jaar 2025
19 augustus 2025
De Dorpsgarage start podcast
19 augustus 2025
Al 450.000 meldingen ANWB Alarmcentrale
Meest bekeken berichten
Recente reacties