Naar verwachting zo’n driehonderd mensen met een uitkering kunnen komend najaar na een opleiding aan de slag bij VDL Nedcar. In een tweede fase komen er nog vele honderden bij – veelal uitkeringsgerechtigden.

De nieuwkomers zullen hun weg vinden naar de lakstraat, logistiek, montage en carrosseriehal. Alles bij elkaar stelt de onderneming in Born in de resterende periode van 2016 ruim duizend nieuwe werknemers aan, wat het totale personeelsbestand op 3600 à 3800 brengt.

De extra handjes zijn nodig omdat BMW de productie van de Mini in Born dit en komend jaar flink wil opschroeven. Komend najaar of begin 2017 start VDL Nedcar met een tweeploegendienst die inspeelt op de verlangde hogere capaciteit. De omzetstijging van het eerste kwartaal ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar duidt er op dat de fabriek goede tijden beleeft: van 224 miljoen euro toen naar 319 miljoen euro nu. De totale omzet over 2015 kwam uit op 916 miljoen euro, wat erop duidt dat dit jaar de grens van het miljard overschreden kan worden.

Bij de aanstelling van werklozen werken omliggende gemeenten, de provincie Limburg en het UWV samen met de autofabriek, die blijkens het gisteren verschenen jaarverslag ruim 57.000 Mini’s afleverde (hatch en cabrio).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 maart 2026
Meest waardevaste auto? Deze staat bovenaan bij de ANWB
18 maart 2026
Kia en TotalEnergies samenwerking krijgt een vervolg
18 maart 2026
Minder cabrio’s, meer dan helft nieuwverkoop is SUV
18 maart 2026
EV fors populairder door stijgende brandstofprijzen
18 maart 2026
Autoverzekering in 4 jaar fors duurder – dit zijn de oorzaken
18 maart 2026
Minder routes, méér stops: hoe PlusParts de logistiek opschaalde met hulp van RouteLogic
Meest bekeken berichten
Recente reacties