De Duitse consument is volgens het jaarlijkse Aral-onderzoek meer dan ooit in voor de aanschaf van een andere auto – nieuw of gebruikt. Minder dan ooit echter zal het een diesel worden, eerder een benzineversie of hybride.

Veertien jaar geleden begon de tankstationketen, onderdeel van BP, aan zijn twaalfmaandelijkse nationale peiling van het koopsentiment als het gaat om personenwagens. Aan de vooravond van de komende IAA Frankfurt komt de onderneming met de nieuwste inzichten.

Nicheproduct

Niet geheel verrassend, gezien de aanhoudende commotie over softwaremanipulatie, toegangsverboden en terugroepacties, zijn de slechte perspectieven voor dieselaandrijving. Slechts 18 procent (2015: 31 procent) van de Duitse kooplustigen gaat voor deze motorisering op pad. Daarentegen groeit ‘benzine’ door naar een meerderheidspositie (52 procent). Vijftien procent zet in op hybride, vijf procent op volledig elektrische aandrijving. “Dit segment blijft vooralsnog een nicheproduct”, zegt onderzoeksleider Sauermann. Probleem is dat de gewenste reikwijdte (463 kilometer) en laadtijd (maximaal een half uur) zijn behoudens de Tesla Model S niet breed voorhanden zijn.

Kooplustig

Voor de autobranche bij onze oosterburen is het prettig om via Aral te vernemen dat de klant op scherp staat: hij is zéér kooplustig. Niet eerder wilden zo veel Duitsers (41 procent) de komende anderhalf jaar overgaan tot aanschaf. Bovengemiddeld vaak betreft het nieuwkopers. Voor een Volkswagen gaan ze nog steeds graag op pad, maar het merk gaat niet langer aan kop. In alle vorige Aral-studies was dat wél zo. Het is stalgenoot Audi dat zich nu het meest populair weet, gevolgd door BMW. Bij de volumemerken blijken ook Opel en Ford minder in de gratie. De ‘ideale auto’ is volgens de peiling een Audi op benzine, met een prijskaartje van net geen dertig mille. Nog enkele andere inzichten: meer dan de helft van de Duitse particuliere autokopers betaalt het liefst meteen uit eigen zak, een derde gaat voor financiering en de rest houdt het bij leasing. Carsharing lijkt slechts 22 procent van de ondervraagden een aantrekkelijk idee; voor autonoom autorijden is 20 procent te porren.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
31 december 2025
Niet terugblikken
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03