Tijdens het besturen van een auto je telefoon bedienen terwijl deze in de telefoonhouder zit? Dat mag. Dat volgt uit een uitspraak van het gerechtshof in Leeuwarden.

De uitspraak van het hof diende in hoger beroep in een zaak waarin een bestuurder bezwaar aantekende tegen een bekeuring voor het bedienen van een telefoon terwijl deze in een telefoonhouder was geplaatst. De kantonrechter had het beroep van de betrokkene ongegrond verklaard en was het eens met de bekeuring. De betrokkene ging daarna in hoger beroep bij het gerechtshof.

RVV

Het draait in deze zaak allemaal om de reikwijdte van artikel 61a van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990). Hierin staat dat het verboden is om een telefoon vast te houden tijdens het besturen van een auto. Het hof heeft nu geoordeeld dat het bedienen van een telefoon terwijl deze niet wordt vastgehouden niet onder het bereik van de strafbepaling valt. Het hof heeft daarmee de bekeuring tegen betrokkene geschrapt.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
30 april 2025
LKQ verzorgt aftersales VinFast
30 april 2025
‘Slimme dingen doen met data’
29 april 2025
Forse omzetgroei voor Autodoc in 2024
29 april 2025
Driver Lounge wordt hart van vernieuwd Maas-De Koning Moordrecht  
29 april 2025
LKQ als concepteneigenaar
28 april 2025
Personenauto’s steeds langer, breder en zwaarder
Meest bekeken berichten
Recente reacties