Tijdens het besturen van een auto je telefoon bedienen terwijl deze in de telefoonhouder zit? Dat mag. Dat volgt uit een uitspraak van het gerechtshof in Leeuwarden.

De uitspraak van het hof diende in hoger beroep in een zaak waarin een bestuurder bezwaar aantekende tegen een bekeuring voor het bedienen van een telefoon terwijl deze in een telefoonhouder was geplaatst. De kantonrechter had het beroep van de betrokkene ongegrond verklaard en was het eens met de bekeuring. De betrokkene ging daarna in hoger beroep bij het gerechtshof.

RVV

Het draait in deze zaak allemaal om de reikwijdte van artikel 61a van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990). Hierin staat dat het verboden is om een telefoon vast te houden tijdens het besturen van een auto. Het hof heeft nu geoordeeld dat het bedienen van een telefoon terwijl deze niet wordt vastgehouden niet onder het bereik van de strafbepaling valt. Het hof heeft daarmee de bekeuring tegen betrokkene geschrapt.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
28 oktober 2025
Chemie Auwa in duurzamer verpakking
28 oktober 2025
Guinness World Record voor Kia PV5 Cargo
28 oktober 2025
De beleving van elektrisch rijden
27 oktober 2025
Univé: Meer aanrijdingen op eerste dag wintertijd
27 oktober 2025
Toyota-diagnoseapparatuur voor VETOS-leden
27 oktober 2025
Ayvens zet in op e-commerce
Meest bekeken berichten
Recente reacties