De failliete Nieuwkoop Automotive Group wordt opgedeeld over drie nieuwe eigenaren: Van den Udenhout, Oostendorp Autogroep en Content Auto. Dat melden lokale media.

Gisteren werd al bekend dat Oostendorp Autogroep in de regio Den Bosch de merkactiviteiten voor Mazda overneemt. Inmiddels zou volgens het Brabants Dagblad zijn overeengekomen dat Van den Udenhout verdergaat met de Skoda-activiteiten van Nieuwkoop. Content Auto start de merken Fiat, Alfa Romeo en Jeep door. Daarnaast koopt Content Auto het bedrijfspand aan de Hervensebaan, waarvan het al een deel huurde voor het dealerschap van Kia.

Arbeidscontract

Nieuwkoop Automotive Group voerde de merken Skoda, Mazda, Fiat, Alfa Romeo en Jeep. De curatoren geven aan dat 30 tot 35 medewerkers van Nieuwkoop een arbeidscontract krijgen aangeboden bij een van de drie partijen die de dealerschappen voortzetten. Daarmee is overigens niet iedereen onder de pannen: op het moment van faillissement waren bij Nieuwkoop 45 mensen in dienst. Volgens een van de curatoren – mr. Schalken van kantoor Bogaerts & Groenen – ontstonden de problemen nadat  Skoda en Suzuki waren overgestapt naar een andere contractpartner. Sindsdien zou de omzet zijn gekelderd, bij gelijkblijvende kosten. De financiële problemen speelden sinds 2015, dat werd afgesloten met een verlies van 250 duizend euro. Twaalf maanden later was het tekort verdubbeld. Interne financiële besparingen en de constructie van onderhuur via Content, bedoeld om aanvullende financiële middelen te krijgen, boden onvoldoende soelaas. Na het begin mei uitgesproken faillissement bleef de onderneming gewoon open.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
9 mei 2025
Onafhankelijk autobedrijf moet momentum pakken
8 mei 2025
Tanken in jaar tijd 10 procent goedkoper
8 mei 2025
Winterband Vredestein eerste montage op Volkswagen Tiguan
8 mei 2025
Continental produceerde al 200 miljoen radarsensoren
8 mei 2025
De klant op reis
7 mei 2025
Hella terug in airco en motorkoeling
Meest bekeken berichten
Recente reacties