Er komen in Nederland 23 laadpalen per dag bij. Om gelijke tred te houden met de groei van het wagenpark elektrische auto’s zou dat het zesvoudige moeten zijn.

Dat zegt directeur Jeroen Kruisweg van leasemaatschappij ALD Automotive in een interview met De Telegraaf. De situatie wordt nog nijpender, omdat er dit jaar veel nieuwe elektrische modellen op de markt komen die aanzienlijk lager geprijsd zijn dan de Tesla Model 3, die eind vorig jaar voor een hausse in de autoverkopen zorgde. In combinatie met privélease verwacht Jeroen Kruisweg dan ook dat ALD in 2020 flink zal groeien.

Autodelen

ALD zal zich daarnaast in 2020 vooral richten op een verdere digitalisering. “Digitaal autodelen met autocheck wordt belangrijker. Dan ze je een auto neer en dan kun je met de app kijken waar een auto staat. Wij zien dat er nu in nieuwe wijken al naar dergelijke oplossingen wordt gezocht, omdat er soms maar 0,3 parkeerplek per woning is.”

Jaarcijfers

ALD maakte vandaag zijn jaarcijfers bekend. In Nederland groeide de vloot van de leasemaatschappij met 43 procent tot een totaal van 71.700 voertuigen. Dit komt mede door de overname van Stern Lease. Ook de groeiende vraag naar privélease en elektrisch vervoer droegen sterk bij aan het resultaat.

Ook wereldwijd groeide de vloot van ALD in 2019, en wel met 6,1 procent tot 1,76 miljoen voertuigen.

Deze week werd de Smart Mobilitymonitor gepresenteerd, een gezamenlijke productie van kennis- en netwerkorganisatie Automotive Insiders en onderzoeksbureau Improof Research. Hieruit blijkt onder meer de enorme potentie die er schuilt in autodelen. De Smart Mobilitymonitor kost € 995,- ex btw. Bij aanschaf is desgewenst een persoonlijke toelichting op locatie inbegrepen. Meer informatie is te vinden op de site van Automotive Insiders.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 januari 2026
Conti’s voor nieuwe Audi A6
28 januari 2026
Liqui Moly sponsort World Rugby
28 januari 2026
Akkoord over cao Metaal en Techniek
28 januari 2026
Twee nieuwe labels voor BOVAG-garantie
28 januari 2026
2025-registraties door import toch over 400.000-grens
27 januari 2026
Ook Duitse tellerstanden in kentekenregister
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22