De elfde editie van klassiekershow InterClassics in de Brussels Expo (20 tot en met 22 november 2026) staat in het teken van de rallysport.

Onder het motto ‘Honouring the Heroes of Dust and Dirt’ wil de klassiekershow een eerbetoon brengen aan de rallysport en de coureurs, wagens en verhalen die haar groot hebben gemaakt. Beursmanager Erik Panis licht toe: “Brussels Expo is voor ons de plek waar liefhebbers, kenners en gezinnen samenkomen rond auto’s met een verhaal. Met Rally Legends sluiten we daar bewust bij aan: een thema dat de rallysport en haar coureurs centraal stelt.”

Groep B

Speciale aandacht is er voor het Groep B-tijdperk, de jaren tussen 1982 en 1986 waarin er bijna geen beperkingen waren voor de ontwerpers van racewagens. Fabrikanten als Audi, Lancia, Peugeot en Ford brachten de meest extreme rallywagens ooit gebouwd op het circuit, voordat een reeks zware ongelukken een einde maakte aan dit tijdperk.

Groep B heeft ook in België een blijvende impact nagelaten. Robert Droogmans, Patrick Snijers en Marc Duez zijn voor een hele generatie liefhebbers verbonden met de Boucles de Spa, de Ypres Rally en het Circuit des Ardennes. Hun loopbanen kleuren de Belgische rallygeschiedenis die in het thema van deze editie doorklinkt.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 mei 2026
‘Auto’s waarmee ik een persoonlijke band kweek, gaan nooit weg’
11 mei 2026
Waarom mannen meer betalen voor hun autoverzekering dan vrouwen
11 mei 2026
‘Dealers verliezen duizenden euro’s door foutieve klantdata’
11 mei 2026
Hemelvaart 2026: hier wordt het druk
11 mei 2026
Verkoop nieuwe caravans trekt stevig aan
11 mei 2026
Nederland koploper in zakelijke EV’s
Meest bekeken berichten
Recente reacties