Een rondgang door Vereniging Zakelijke Rijders leert dat de doelgroep gemiddeld minimaal één dag meer thuis gaat werken na de coronatijd. Bij een vijfdaagse werkweek betekent dit naar schatting 20% minder gereden kilometers vanaf dit jaar.

De verschuiving heeft een direct effect op het gebruik van de leaseauto. VZR adviseert werkgevers daarom met hun leasemaatschappij te praten over de contractvoorwaarden. Als de ingezette auto’s structureel minder kilometers blijken te rijden, kan dit voordeel gebruikt worden voor flexibele mobiliteitsbudgetten.

De verwachte reductie resulteert ook in een afnemende onderhoudsbehoefte. Dat zal de autosector gaan voelen. “Zoom en Teams zijn een nieuwe concurrent gebleken voor ieder automerk en iedere leasemaatschappij.” Wel zal afnemend zakelijk verkeer een positief effect hebben op de filedruk en luchtkwaliteit. De sinds 16 maart geldende snelheidsbeperking naar 100 km/u kan daarom direct weer ter discussie worden gesteld, betoogt VZR-voorzitter Jan van Delft. “Er moet aan economisch herstel gewerkt worden en dat doe je door efficiencymaatregelen door te voeren. Ergens sneller kunnen zijn is bijzonder prettig en efficiënt.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 oktober 2025
Autotrack biedt SoH-certificaat bij (PH)EV
3 oktober 2025
5,4 procent meer occasions verkocht in september
3 oktober 2025
App vergelijkt kosten laden en tanken
3 oktober 2025
Innovaties in carwash
2 oktober 2025
Bart Boerboom verruilt Eurol voor Euromaster
1 oktober 2025
Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek
Meest bekeken berichten
Recente reacties