Dataprovider LexisNexis heeft zijn ruim een jaar geleden aangekondigde ADAS-database gereed. Vooralsnog alleen voor gebruikers in de VS en Groot-Brittannië, maar andere landen zullen snel volgen.

Het bestand bundelt alle ADAS-functionaliteiten van alle autofabrikanten op modelniveau. Ook zijn ze volgens een uniforme standaard geclassificeerd, wat belangrijk is voor verzekeraars en schadeherstellers. Nu immers is het vaak nog zo dat autofabrikanten hun eigen benamingen hanteren voor in wezen dezelfde ADAS-functie. Dat maakt het voor verzekeraars soms lastig om de juiste premie te berekenen of, in geval van schade, calculaties te beoordelen. “Sinds 2014 hebben personenauto’s steeds vaker en steeds meer ADAS-functies ingebouwd gekregen. Dat aantal neemt in rap tempo toe. Voor verzekeraars en de schadesector was een database dan ook een must”, stelt de initiatiefnemer.

Zelflerend

Het classificatiesysteem, genaamd ‘LexisNexis Vehicle Build’, is zelflerend: door een koppeling met diverse databases van verzekeraars kan op modelniveau ook het effect van ADAS-functionaliteiten op het schadebeeld worden bijgehouden. Dat leidt mogelijk tot een dynamische prijsstelling voor verzekeringspolissen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
6 januari 2026
Record in occasionverkoop door autobedrijf
6 januari 2026
Vrooam over de keuze voor PHE
6 januari 2026
Immigrant tussen de ‘digital natives’
5 januari 2026
Winterweer stimuleert bandenverkoop
5 januari 2026
Na jaren daling aantal auto-inbraken
Meest bekeken berichten
Recente reacties