Autofabriek VDL Nedcar in Born gaat noodgedwongen, vanwege werkvermindering, over op een eenploegendienst. Daarbij is er nog slechts werk voor 2100 medewerkers. VDL Nedcar telt momenteel 3950 medewerkers.

VDL Nedcar heeft op 1 juni een aanvraag voor de afbouw van het medewerkersbestand ingediend bij de Ondernemingsraad.

De autofabriek in Born wil per 1 november 2023 ongeveer 1000 medewerkers en ruim 800 uitzendkrachten afbouwen. Het gaat om zowel productiemedewerkers als medewerkers van ondersteunende afdelingen. Een verdere reductie van medewerkers rond 1 maart 2024, als de contractperiode met BMW eindigt, kan VDL Nedcar niet uitsluiten, maar streeft ernaar om nieuwe, substantiële voertuigprojecten binnen te halen, in combinatie met geplande nieuwe activiteiten in Born.

Hard geknokt

Directeur John van Soerland van VDL Nedcar: “Na de opzegging van het contract tot 2030 door BMW hebben we ontzettend hard geknokt voor de juiste aansluiting middels autoproductie. Dat is ons tot nu toe niet gelukt. Uiteindelijk is de tijd – door turbulente omstandigheden op de automarkt – te kort gebleken om de hele populatie aan het werk te houden. Wij balen daarvan en naar onze medewerkers die hun baan gaan verliezen spijt ons dat.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 januari 2026
5 procent minder verkeersongevallen in 2024
7 januari 2026
Revisie op industriële schaal
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
6 januari 2026
Record in occasionverkoop door autobedrijf
6 januari 2026
Vrooam over de keuze voor PHE
6 januari 2026
Immigrant tussen de ‘digital natives’
Meest bekeken berichten
Recente reacties