De gemiddelde premie voor autoverzekeringen is tussen januari en december 2023 met 7,9 procent gestegen. De stijging komt overeen met een gemiddeld bedrag van 60 euro per jaar.

Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van vergelijkingssite Autoverzekering.nl. De gemiddelde stijging van de premies was met 9,8 procent het grootst voor de WA-verzekering. Voor WA plus beperkt casco is de stijging 5,9 procent. Allriskpremies stegen gemiddeld met 7,5 procent.

Het onderzoek laat zien dat de autopremies al jaren stijgen. “Nu alles door de inflatie duurder is geworden, meer voertuigen worden gestolen en we daarnaast ook nog te maken hebben met een hogere schadelast, is de stijging logisch”, legt expert Jerry Poel uit. “Verzekeraars zouden zonder een stijging er verlies op draaien.”

Oorzaken

Autoverzekering.nl ziet inflatie als de grootste oorzaak van de stijging. Daarnaast hebben ook toenemende kosten, zoals duurdere auto-onderdelen en hogere personeelskosten, invloed op de premies.

Ook de toename in voertuigcriminaliteit heeft impact op de stijging van de verzekeringpremies. In 2022 en 2023 werden er relatief veel auto’s gestolen, blijkt uit gegevens van het Landelijk Intelligence- en expertisecentrum Voertuigcriminaliteit (LIV). In het eerste halfjaar van 2023 werden er 2917 personenvoertuigen gestolen, dat is 1 procent meer dan in 2022 tijdens dezelfde periode.

Daarnaast heeft de stijgende schadelast voor verzekeraars invloed op de premies. Eerder verklaarde het Verbond van Verzekeraars al dat deze door verschillende ontwikkelingen begin 2022 flink gestegen is. De schadelast wordt door verzekeraars met een vertraging doorberekend in de premies en dat merkt de autobezitter.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
8 juli 2025
Tesla-rijders besparen 32 miljoen ton CO₂-uitstoot
8 juli 2025
Prijs occasion stijgt zes maanden op rij
8 juli 2025
Elektriciteitsverbruik wegverkeer in vijf jaar vervijfvoudigd
8 juli 2025
Serenco breidt assortiment Powerhand uit
8 juli 2025
Steeds minder nieuwe daklozen
7 juli 2025
IBIS Istanboel was een “IBIS-klassieker”
Meest bekeken berichten
Recente reacties