54 procent van alle nieuw geregistreerde personenauto’s in Eurpoa in juli betrof een suv. Dat is een nieuw record voor dit populaire segment. In totaal werden er in juli 554.000 nieuwe suv’s geregistreerd, 6 procent meer dan in juli 2023.

Dat is een van de conclusies die zijn te trekken uit de recente cijfers van Jato Dynamics.

Daaruit blijkt verder dat Nederland niet het enige land in Europa is waar in juli de registraties zijn afgenomen vergeleken bij vorig jaar. Ook in grote autolanden als Frankrijk en Duitsland (beide -2 procent) liep het aantal registraties terug. Wel zijn er cumulatief over alle 28 landen in Europa gezamenlijk in juli 2 procent meer nieuwe personenauto’s geregistreerd.

Afname

Het marktaandeel van elektrische auto’s in de registraties nam af van 14,6 procent in juli 2023 tot 13,5 procent afgelopen juli. Jato-analist Felipe Munoz: “Het gebrek aan duidelijkheid over stimuleringsmaatregelen en de toekomst van EV’s blijft een belemmering voor consumenten om een EV te overwegen. Deze factoren, in combinatie met de lage restwaarden van EV’s dragen bij aan de afname die we hebben gezien in juli.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 oktober 2025
Netwerk Omoda & Jaecoo groeit naar twaalf dealer-partners
24 oktober 2025
Apk en betaalbaar onderhoud
23 oktober 2025
Optimal herziet assortiment motorsteunen
23 oktober 2025
BOVAG/RAI: 361.000 nieuwe auto’s in 2026
23 oktober 2025
Sustainable Repair Network AkzoNobel breidt zich uit
23 oktober 2025
VACO: Kwart auto’s rijdt op vierseizoenenbanden
Meest bekeken berichten
Recente reacties