In ruim zes van de tien gevallen rijdt de man de auto naar de vakantiebestemming. Slechts één op de acht is een vrouw. In de overige gevallen (een kleine 30 procent) is het gelijkelijk verdeeld.

Dat blijkt uit een panelonderzoek van Wegenvignetten.nl onder 1250 Nederlanders. De website, die Europese wegenvignetten verkoopt, stelt dat vrouwen zich in het buitenland vaker onzeker voelen achter het stuur, niet in de laatste plaats omdat ze kritiek van hun partner op hun rijstijl maar slecht trekken. Mannen daarentegen zeggen juist graag de controle te willen houden tijdens de reis.

Leeftijd

Het beeld lijkt wel wat te veranderen: onder twintigers is het al een stuk eerlijker verdeeld. Bij een op de drie jonge stellen rijden de man en vrouw ongeveer evenveel, terwijl in iets minder dan de helft van de gevallen de man nog het gros van de kilometers maakt. Bij alle andere leeftijdsgroepen ligt dat laatste percentage boven de 60 procent. Opvallend is wel dat vanaf 70 jaar de vrouw vaker de enige bestuurder is.

Ongelukken

Toch zijn mannen niet per se de betere chauffeurs. Verkeersdata laten al jaren zien dat mannen relatief vaker betrokken zijn bij ernstige ongevallen. Ze rijden meer, maar vertonen ook vaker risicovol gedrag. “De man als standaardchauffeur lijkt logisch, maar is dat niet altijd”, stelt Wijnmalen.

“Gelukkig zie je dat jonge stellen vaker afwisselen. Dat is een hoopgevend signaal. Zeker op lange ritten, waar vermoeidheid vroeg of laat een rol gaat spelen, zeker aangezien ruim acht op de tien Nederlanders niet op tijd pauzeren.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 februari 2026
Century Schadeherstel sluit zich aan bij A.A.S.
17 februari 2026
Rennen en geld inzamelen voor nichtje Lieke
16 februari 2026
Nu officieel: ook dit Chinese automerk komt naar Nederland
16 februari 2026
Waarom reparatiekosten van auto’s steeds hoger worden
16 februari 2026
Nexen banden opent testlocatie 300 km boven de poolcirkel
16 februari 2026
Dit zijn de 10 meest voorkomende apk afkeurpunten volgens TÜV
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57