De zogeheten Google-auto, zonder bestuurder, zal binnenkort te zien zijn op de Britse openbare wegen. Daartoe heeft Het Britse ministerie van transport besloten. Met de Google-auto moet de veiligheid in het verkeer worden verbeterd en het brandstofgebruik worden gereduceerd.

In Nederland wordt ook geïnvesteerd in een zelfrijdende auto. Het Nederlandse bedrijf Mobileye heeft 400 miljoen dollar opgehaald voor onder meer de ontwikkeling van een betaalbare zelfrijdende auto.

De auto zonder bestuurder is uitgerust met tal van sensoren en camera’s om zo het verkeer van alle kanten in de gaten te houden en hierop in te spelen. In de VS wordt al langer proefgereden met de Google-auto en hebben sommige staten onafhankelijk vergunningen afgegeven voor het rijden op de openbare weg.

De Britten gebruiken een aangepaste Nissan Leaf voor het onderzoek dat wordt uitgevoerd door technici van de universiteit van Oxford.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
14 mei 2026
‘Omzet is geen winst’
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
13 mei 2026
Succesvolle start Aumovio als zelfstandig bedrijf
Meest bekeken berichten
Recente reacties