Drie bedrijven die accu’s recyclen krijgen van de Europese Commissie gezamenlijk een boete van 68 miljoen euro voor het maken van verboden prijsafspraken. Dat heeft de Europese Commissie gisteren bekendgemaakt.

Het gaat om het Belgische Campine, het Britse Eco-Bat Technologies en het Franse Recyclex. Ook het Amerikaanse Johnson Controls, producent van onder meer Varta, heeft zich schuldig gemaakt aan de gewraakte praktijken, maar krijgt geen boete omdat dit bedrijf de zaak aanhangig maakte bij de Europese Commissie. 

De meeste kartels zijn er om prijzen voor consumenten hoog te houden; het accukartel daarentegen zwoer samen om hun inkoopprijzen omlaag te brengen. Voor Europese consumenten is de uitkomst dezelfde: zij hebben jarenlang teveel betaald voor hun autoaccu’s.

De recyclingbedrijven kochten gebruikte autoaccu’s in bij demontagebedrijven Tussen 2009 en 2012 hebben de vier recyclingbedrijven afgesproken om lagere prijzen te bieden voor de inkoop van gebruikte autoaccu’s uit Duitsland, Frankrijk, België en Nederland.

In Europa worden jaarlijks meer dan 50 miljoen autoaccu’s gerecycled. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties