Carglass geeft een waarschuwing uit, want in de week na kerstmis kreeg het bedrijf 200 procent meer meldingen van schade door ‘objecten tegen de voorruit’. In totaal werd er 249 keer ruitschade gemeld, voornamelijk veroorzaakt door vallend ijs vanaf vrachtwagens of ander verkeer.

“Automobilisten in Zuid-Holland (regio’s Rotterdam en Zoetermeer) werden het zwaarst getroffen door een combinatie van sneeuwval en veel verkeer. In Noord-Nederland en het uiterste zuiden van het land was er door de zeer geringe sneeuwval geen toename van schadegevallen”, aldus Carglass.

De impact van een vallend ijsblok op de voorruit is groot. “Niet alleen levert dit vaak flinke schade op aan de auto, automobilisten kunnen er ook van schrikken, en daardoor van de weg raken of een ongeval veroorzaken.”

Carglass adviseert weggebruikers bij winters weer en tijdens de dagen na een sneeuwbui voldoende afstand te houden van vrachtwagens.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 januari 2026
Prijs niet langer doorslaggevend bij keuze autoverzekering
20 januari 2026
Den Elzen Autoschade wordt Werksta Autoschade
20 januari 2026
Alzura introduceert uitgesteld betalen en betere onderdelenzoeker
20 januari 2026
‘We trainen wekenlang voor één race’
20 januari 2026
Meer keuze voor het autobedrijf
19 januari 2026
The Tire Cologne 2026 zet vol in op duurzaamheid
Meest bekeken berichten
Recente reacties