In Amerika werkt het Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) sinds kort met een nieuwe soort crashtest. Bij de ‘small overlap’ raakt de flank van een auto bij een frontale aanrijding met 60 tot 65 kilometer per uur een betonnen obstakel. De eerste testresultaten tonen aan dat automerken bedroevend slecht presteren.

Met name de Duitse premiummerken met modellen als Audi A4, BMW 3-serie, Lexus ES 350, Lexus IS 250/350 en Mercedes-Benz C-klasse laten het afweten. De Acura TL – niet in Europa verkrijgbaar – en de Volvo S60 waren de enige twee modellen die het er in de nieuwe crashtest van IIHS goed vanaf brachten. De Infiniti G scoorde ‘acceptabel’.

Bekijk hier alle testresultaten van IIHS >>

IIHS over de test

[responsive-video identifier=”u2Fzp3f-C0I”]

Euro NCAP

Of de ‘small overlap’-test ook door Euro NCAP gaat worden gebruikt is nog niet bekend. Feit is wel dat de autofabrikanten voldoende versteviging moet aanbrengen buiten de metalen dwarsbalk aan de voorkant van een auto.

Small overlap frontale test

[responsive-video identifier=”xErtFxlOxbg”]

Moderate overlap frontale test

[responsive-video identifier=”6Nv5Qzia0-0″]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 juli 2025
Eerste e-step met kenteken
1 juli 2025
5,5 procent minder nieuwe auto’s in eerste halfjaar
1 juli 2025
Techniek Nederland introduceert Docking Van
1 juli 2025
Automotive Academy wordt LKQ Academy
1 juli 2025
Pilot met virtuele rijlessen
1 juli 2025
Horsmans servicedealer Subaru in Limburg
Meest bekeken berichten
Recente reacties